Deo Plaza na gdańskiej Wyspie Spichrzów to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji w Polsce. W 2016 roku zakończono I etap budowy tego kompleksu. Prace prowadziła firma Keller. W styczniu 2017 rozpocznie się rewitalizacja zabytkowego Spichlerza. Wykonawcą tego etapu jest firma PORR. Podmiotami odpowiedzialnymi za całą inwestycję są spółki SOW Apartamenty i SOW Hotel, a za nadzór budowlany 4Developments. Nad projektem architektonicznym czuwa Marcin Kozikowski.

Kompleks Deo Plaza obejmuje czterogwiazdkowy hotel z 374 pokojami w siedmiokondygnacyjnym budynku A, część apartamentową ze 121 lokalami w budynku B o ośmiu kondygnacjach, część usługową z kawiarniami i restauracjami na nowo utworzonym nabrzeżu Motławy. W kompleksie powstanie centrum rekreacji z basenem i SPA oraz największe na Pomorzu centrum konferencyjno-bankietowe złożone z 9 sal dla 900 uczestników. Pod budynkiem powstanie dwupoziomowa hala garażowa z 220 miejscami postojowymi.

Inwestor wybrał już na operatora hotelu gdańską firmę Dobry Hotel, ale poszukuje wykonawców kolejnych etapów inwestycji. (r)

Published On: 17 lutego, 2017 / Categories: Hospitality – treść bezpłatna, Hospitality 02/2017 /