W Malborku przy ul. Parkowej trwa budowa czterogwiazdkowego Hotelu Malbork. Kompleks hotelowo-konferencyjny na zlecenie malborskiej spółki Prino-Plast buduje firma Dekpol odpowiedzialna za budowę hotelu w zakresie konstrukcji i kompletnego pokrycia dachowego (stan surowy otwarty) oraz przebudowę i adaptację budynku dawnej przepompowni na pub i winiarnię, które będą ogólnodostępne.

W pierwszej fazie hotel będzie posiadał łącznie blisko 70 pokoi, w tym 1 apartament. Docelowo planuje się zwiększenie liczby pokoi o kolejne 24.

Obecnie inwestor wnioskuje o zmiany w zapisach planu zagospodarowania, które umożliwią zwiększenie liczby kondygnacji oraz rozbudowę małej architektury: oczko wodne, basen zewnętrzny z brodzikami do hydroterapii, obiekty rekreacji na drzewach – pokoje dla gości hotelowych, jacuzzi, sauny zewnętrzne, niewielkie budynki usługowe, grill zewnętrzny, wędzarnię, namioty na imprezy okolicznościowe, budynki gospodarcze, sanitariaty, wiaty, oranżerie, scenę z zadaszeniem, amfiteatr, muszlę koncertową, szklarnie do upraw ekologicznych, minigolf i place zabaw. W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy zostanie osiągnięty stan surowy zamknięty. (r)

Published On: 17 kwietnia, 2017 / Categories: Hospitality – treść bezpłatna, Hospitality 06/2017 /