W Karwicy na Jeziorem Nidzkim w Puszczy Piskiej powstanie aparthotel z 80 apartamentami. Inwestorem jest spółka celowa Hotel Karwica z Warszawy, a operatorem hotelu będzie firma Sun&Snow. Projekt budynku nawiązuje do mazursko-kurpiowskiej architektury i jest efektem współpracy fińskich i polskich architektów.

W obiekcie zostaną wykorzystane pompy ciepła, recycling wody sanitarnej i opadowej oraz baterie fotowoltaiczne. Elewacje będą wykonane z naturalnych materiałów (drewno, kamień, szkło). Obiekt będzie posiadał własne ujęcie wody.

W czterokondygnacyjnym budynku wyposażonym w dwie windy osobowe i dwie towarowe znajdzie się 80 apartamentów (od 21 do 67 mkw) z balkonem lub tarasem, restauracja dla 200 osób z tarasem i pełnym zapleczem kuchennym, sala klubowa/bar nocny, sala konferencyjna na 200 miejsc, sale zabaw dla dzieci, wellness&spa z basenem, jacuzzi, saunami suchymi i parowymi oraz gabinety kosmetyczne, sale ćwiczeń i gabinety rehabilitacyjne. W planach inwestora jest wykorzystanie wellness&spa w programie rehabilitacji kręgosłupa opartym na fińskiej metodzie ćwiczeń DBC wykonywanych na specjalistycznych urządzeniach.

Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2017 roku, a ich zakończenie zaplanowano na koniec 2018 roku. (r)

Published On: 30 czerwca, 2017 / Categories: Hospitality – treść bezpłatna, Hospitality 11/2017 /