Nowy Spichlerz będzie kompleksem hotelowo-mieszkaniowo-usługowym, który powstanie w rejonie ulic Chmielnej i Żytniej w Gdańsku. W skład kompleksu wejdzie aparthotel, hotel ibis i część biurowa.

Na parterze i pierwszym piętrze Nowego Spichlerza przewidziano lokale handlowo-usługowe z pasażem łączącym ulice Spichrzową i Żytnią. Na kondygnacjach od 3 do 6 zaprojektowano luksusowe apartamenty tworzące zamknięty czworobok z wewnętrznym patio zlokalizowanym na stropie pierwszego piętra. Pod całością powstanie dwukondygnacyjny podziemny parking na 68 miejsc postojowych z pomieszczeniami magazynowymi i komórkami lokatorskimi.

W ramach kompleksu powstanie 163-pokojowy hotel funkcjonujący w ramach sieci Ibis Budget oraz aparthotel ze 76 apartamentami. We wschodniej części kompleksu powstanie biurowiec ze szklaną elewacją połączoną z odrestaurowanymi ruinami historycznych spichlerzy.

Inwestorem jest spółka celowa Nowy Spichlerz, a wykonawcą firma 4Invest. Projekt pochodzi z pracowni KD Kozikowski Design.

Zakończenie inwestycji w 2019 roku. (r)

Published On: 11 sierpnia, 2017 / Categories: Hospitality – treść bezpłatna, Hospitality 14/2017 /