Wkrótce w zespole pałacowo-parkowym przy ulicy Chopina w Siemianowicach Śląskich rozpocznie się kompleksowa rewitalizacja zabudowań przypałacowych połączona z ich przekształceniem w czterogwiazdkowy hotel i samodzielną halę eventową. Kompleks będzie składać się z dwóch budynków.

Budynek hotelowy obejmujący zabudowania dawnej stajni ma zostać podzielony na dwie części, połączone ze sobą nadziemnym łącznikiem. W hotelu powstanie strefa przeznaczona do pracy i relaksu. Realizowana w pierwszej kolejności jedna z jego części powinna funkcjonować samodzielnie, jako w pełni funkcjonalny hotel.

Drugi budynek, który powstanie po remoncie dawnej ujeżdżalni zostanie przekształcony w wielofunkcyjną halę eventową z restauracją i kawiarnią.

Inwestycja ma być realizowana w formule „Zaprojektuj i zbuduj” i dofinansowana z funduszy unijnych.

Zadanie polega na opracowaniu projektu budowlanego i wykonawczego z uzyskaniem pozwolenia na budowę łącznie, wykonaniu specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz wykonaniu prac budowlanych zgodnie z wcześniej zaakceptowanym przez Zamawiającego projektem i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót. (r)

 

 

Published On: 28 lutego, 2018 / Categories: Hospitality – treść bezpłatna, Hospitality 04/2018 /