/fot. mat. inwestora/

Fabryka Wody – Nowa Gontynka powstanie w Szczecinie na terenie byłego Kąpieliska Gontynka. Będzie to wodny park edukacyjny o regionalnym i transgranicznym zasięgu położony w centrum miasta,.

Projekt zakłada połączenie w jednym miejscu: rekreacji, rozrywki i edukacji. Baseny, zjeżdżalnie, strefa saun, plaża, tarasy wypoczynkowe oraz edukatorium – to tylko część atrakcji, które zostały przewidziane w ramach tej inwestycji.

Na terenie kompleksu powstanie m.in. budynek parku wodnego z funkcjami sportowo-rekreacyjnymi i kulturalnymi, zespół basenów zewnętrznych, brodzik dziecięcy, wodny plac zabaw i plac zabaw dla dzieci, wielofunkcyjne boisko o nawierzchni piaskowej, budynek zaplecza sanitarno–szatniowego dla strefy basenów zewnętrznych, budynek handlowo-usługowy w strefie basenowej oraz cała niezbędna infrastruktura komunikacyjna z wiatą nad stanowiskami samochodów elektrycznych i parkingiem dla samochodów osobowych i autokarów.

/fot. mat. inwestora/

Inwestycja będzie realizowana w trybie zamówień publicznych przez władze miasta. Obecnie na stronie zamówień widnieje zaproszenie do udziału w dialogu technicznym z opisem inwestycji, regulaminem dialogu i formularzem zgłoszenia.

Przetarg na wykonawstwo będzie ogłoszony na przełomie lat 2018/2019. Realizacja całej inwestycji powinna się zakończyć w ciągu 2 lat. (r)

Published On: 16 lipca, 2018 / Categories: Hospitality – treść bezpłatna, Hospitality 12/2018 /