/fot. mat. inwestora/

W Obłężu w gminie Kępice trwa rewitalizacja ośrodka wypoczynkowego Sobótka z przeznaczeniem na cele turystyczno-kulturalne. Gmina opracowała plan rewitalizacji Sobótki i uzyskała dotacje.

Obecnie trwa budowa budynku, w którym znajdzie się sala konferencyjna, toalety, pomieszczenia socjalne i sanitarne, a na piętrze dwa pokoje. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych. Przy budynku powstanie wiata oraz miejsca postojowe. Budynek ma być oddany do użytku we wrześniu 2018 r.

W drugim etapie modernizacji ośrodka powstanie budynek przystosowany do obsługi ruchu kajakowego z toaletami, kuchnią polową, miejscem na grilla i ognisko, wiaty i kolejne miejsca parkingowe.

Gmina Kępice planuje też budowę Centrum Sportów Wodnych. Będzie to nowoczesna placówka rekreacyjna z m.in. wakeboardingiem, nartami wodnymi i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Atrakcją ma być wyciąg dla narciarzy wodnych.

Strefa aktywnego wypoczynku będzie uzupełnieniem inwestycji. Na terenie ośrodka stanie sześć urządzeń siłowni napowietrznej, cztery ławki, urządzenia do gier edukacyjnych i trzy urządzenia rekreacyjne. Ponadto w ramach inwestycji zostaną wykonane nasadzenia krzewów, kwiatów i trawy.

W dalszych planach jest remont starych obiektów ośrodka m.in. piętrowego budynku noclegowego z kilkunastoma pokojami i trzech domków kempingowych typu Brda. Wszystkie te obiekty znajdują się w tak złym stanie, że obecnie samorząd nie posiada wystarczających środków, zatem konieczne będzie znalezienie finansowania zewnętrznego.

Obecnie trwa nabór ofert dotyczących przetargu na budowę trzech Otwartych Stref Aktywności OSA i dotyczy wykonania obiektów składających się z siłowni plenerowej i strefy relaksu, a w przypadku OSA w Obłężu także placu zabaw. (r)

Published On: 16 lipca, 2018 / Categories: Hospitality – treść bezpłatna, Hospitality 12/2018 /