Nowoczesny i wielofunkcyjny budynek zostanie wybudowany na terenie Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni przy ul. Śmidowicza 69. Powstanie w miejscu przeznaczonego do rozbiórki betonowego boiska.  Znajdą się w nim m.in. kuchnia, stołówka, sale wykładowe i pokoje mieszkalne. Inwestycję wartą 55 mln zł sfinansuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Ma ona zostać ukończona w 2023 r. 

Konkurs na koncepcję architektoniczną – wygrała go firma Kowalski Architekci Sp. z o.o. z Gdyni, która także otrzymała zaproszenie do postępowania z „wolnej ręki” na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.
Na parterze obiektu znajdą się kuchnia i stołówki dysponujące możliwością całodziennego żywienia do 300 osób, z kolei na pierwszym piętrze planuje się urządzenie 6 sal wykładowych (do 50 osób każda) oraz audytorium na 70 osób.
Na kilku kolejnych poziomach powstanie 100 pokoi jednoosobowych i 50 dwuosobowych przeznaczonych dla podchorążych ostatnich roczników i kadry wojskowej przebywającej na kursach specjalistycznych. Najwyższe piętro budynku pomieści salę konferencyjną i messę oficerską.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie także infrastruktura towarzysząca: droga dojazdowa, droga przeciwpożarowa czy ciągi piesze. Rozbudowany będzie też parking.

Published On: 24 czerwca, 2020 / Categories: Hospitality, Hospitality 07/2020 /