Deo Plaza na gdańskiej Wyspie Spichrzów to kompleks, w skład którego wchodzi czterogwiazdkowy hotel z 360 pokojami, apartamentowiec ze 121 lokalami oraz część usługowa z restauracjami i kawiarniami. W obiekcie znajdzie się centrum bankietowo-konferencyjne, centrum rekreacyjne z basenem i Spa oraz podziemna dwupoziomowa hala garażowa z 220 miejscami.

W grudniu 2017 roku zaprezentowano pokoje testowe. Takie rozwiązanie umożliwia selekcję materiałów przed ostateczną decyzją o końcowym charakterze wnętrz i weryfikację jakości materiałów, oświetlenia, dodatków i detali. Po weryfikacji zapadnie decyzja o zakresie ma na celu przekształcenie 10 zabytkowych kamienic w pięciogwiazdkowy hotel. W hotelu powstanie około 200 pokoi oraz galerie sztuki i sale wystawowe. W hotelowym atrium znajdzie się restauracja, a w przedprożach kamienic będą sklepy i kawiarnia z widokiem na fontannę Neptuna.

Za inwestycję odpowiadają dwie gdańskie spółki SOW Hotel i SOW Apartamenty 10, za projekt kompleksu pracownia KD Kozikowski Design, a za wystrój wnętrz pracownia Loft Magdalena Adamus. (r)

Published On: 15 stycznia, 2018 / Categories: Hospitality – treść bezpłatna, Hospitality 01/2018 /