» Kliknij tutaj i poznaj szczegóły bieżącego wydarzenia

22 września: Forum Inwestycji Hotelowych, Hotel Marriott Warszawa

Siłą napędową powstawania hoteli w Polsce od zawsze byli inwestorzy spoza branży, to nie jest fakt negatywny. Niemniej rosnąca bardzo szybko liczba hoteli wymusza na inwestorach jeszcze szybszą profesjonalizację. Nie udaje się już po 25 latach rozwoju  uplasować na rynku każdego produktu noclegowego, wymaga to już nie tylko intuicji, ale także ogromnej elastyczności, kompromisów i konsekwencji.Większość hoteli w Polsce budowana jest przez osoby, które nie znają się na hotelarstwie ani turystyce napisała w jednym z artykułów „Rzeczpospolita” pod koniec maja. Napisała to w kontekście zadłużenia hoteli w Krajowym Rejestrze Długów (KRD), które wzrosło o 141 proc. w ub.r i łączne przekroczyło 76 mln zł.

Nie sprawdziły się obawy przed ekspansją międzynarodowych sieci. Stanowią jedynie 20 proc. rynku i na świecie zaczynają mieć poważne problemy. W Polsce pojawiły się zupełnie inne zagrożenia. Pomimo, że zapotrzebowanie na noclegi rośnie bardzo szybko, to jednak nierównomiernie, zaczyna brakować pracowników,  pośrednicy internetowi coraz bardziej zwiększają swoje marże, nowi gracze tacy jak AirBnB także zagarniają swój niemały kawałek rynku.

Wszystkimi tymi zagadnieniami zajmiemy się na naszym kolejnym Formum Inwestycji Hotelowych. Rynek jak nigdy w ostatnich latach jest w trakcie ekspansji, a najbliższe lata za sprawą gwałtownie spadającego bezrobocia i rosnących płac wydają się być stworzone dla inwestycji o charakterze hotelowym. Tym razem jednak muszą to być inwestycję z „dużym” pomysłem, zapewne już dla sprecyzowanego gościa, bardzo oszczędzające pracę. Stare metody i produkty już się nie sprawdzą.

Program Forum

Szczegółowych informacji na temat programu Forum udziela:

Zbigniew Bugaj
kom. 667 4444 98
e-mail: [email protected]

Szczegółowych informacji na temat organizacji i uczestnictwa na Forum udziela:

Ewa Behrendt
kom. 537 137 437
e-mail: [email protected]
faks 22 100 32 46

Partnerzy główni

         


Sponsorzy

          

         

      

Published On: 17 września, 2016 / Categories: Aktualności / Tags: , /